2023 Author Signings Schedule

Visit the Bookfair to meet your favorite authors and attend signings hosted by our exhibitors. Some exhibitors may be hosting signings that aren't listed below, so be sure to check with your favorite press or magazine for details.

Clear
2023 Annual Conference & Bookfair

March 23–26, 2022
Philadelphia, PA

Pennsylvania Convention Center

Now Displaying 212 Author Signings
Name of Author Organization Name Day/Time Exhibit Space
Erin Adair-Hodges University of Pittsburgh Press Thursday 12:30 PM - 1:00 PM 303, 301
 
Hussain Ahmed Black Ocean Friday 10:00 AM - 12:00 PM 1329
 
Janice Airhart Minerva Rising Press Friday 12:00 PM - 1:00 PM T532
 
Joshua James Amberson Korza Books Friday 2:00 PM - 4:00 PM T1140
 
Joshua James Amberson Korza Books Saturday 3:30 PM - 5:00 PM T1140
 
Aaron Angello Rose Metal Press Saturday 1:30 PM - 2:30 PM T1328
 
Rumors, Secrets & LIes Anthology Anhinga Press Friday 1:00 PM - 3:00 PM T1120
 
Francisco Aragön Red Hen Press Thursday 10:00 AM - 11:00 AM
 
Tommy Archuleta Colorado Review Friday 2:00 PM - 3:30 PM 1212
 
Sarah Audsley Vermont Studio Center Saturday 11:00 AM - 12:00 PM T1110
 
Don Bangs Deaf Authors United Thursday 2:00 PM - 4:00 PM 1610
 
Jessica Barksdale Sheila-Na-Gig Editions Friday 11:00 AM - 12:00 PM T534
 
Jessica Barksdale Inclan UCLA Extension Writers' Program Friday 12:00 PM - 12:30 PM 742
 
Jessica Barksdale Inclán Flexible Press Thursday 11:00 AM - 12:00 PM T1401
 
Gabrielle Bates Brooklyn Poets Thursday 2:30 PM - 3:00 PM 1041
 
Curtis Bauer Trinity University Press Thursday 2:00 PM - 2:30 PM 1113
 
Janee J. Baugher Scarlet Tanager Books Thursday 2:00 PM - 3:00 PM 825
 
Jonathon Benjamin Words by Jack-Jack Friday 1:00 PM - 2:30 PM T1712
 
Jonathon Benjamin Words by Jack-Jack Thursday 1:00 PM - 2:30 PM T1712
 
Jonathon Benjamin Words by Jack-Jack Saturday 1:00 PM - 2:30 PM T1712
 
Jonathon Benjamin Words by Jack-Jack Saturday 4:00 PM - 5:00 PM T1712
 
Lorinda Boyer Wayfaring Writers Saturday 11:00 AM - 1:00 PM T1528
 
Elizabeth Bradfield Red Hen Press Friday 12:30 PM - 1:30 PM
 
Carellin Brooks Book*hug Press Friday 2:00 PM - 2:30 PM 1339
 
Kim Brown Minerva Rising Press Friday 2:00 PM - 3:00 PM T532
 
Simmons Buntin Trinity University Press Thursday 10:00 AM - 10:30 AM 1113
 
Laura Bylenok University of Nebraska Press Friday 2:30 PM - 3:00 PM 641, 643
 
Tina Cane Veliz Books Thursday 2:30 PM - 3:30 PM 1323
 
Anthony Cappo Four Way Books Thursday 2:00 PM - 3:00 PM 803
 
Sarah Carson Persea Books Friday 2:00 PM - 3:00 PM 1234
 
Dorothy Chan Diode Poetry Journal Friday 12:00 PM - 1:00 PM 406
 
Chen Chen BOA Editions Friday 10:00 AM - 10:30 AM 1232
 
Grace M. Cho Feminist Press Friday 2:00 PM - 2:30 PM T405
 
Su Cho Georgia Review Friday 2:00 PM - 3:00 PM 926
 
Jill Christman University of Nebraska Press Thursday 1:30 PM - 2:00 PM 641, 643
 
Henry Christopher What Books Press Friday 1:00 PM - 2:00 PM T1207
 
Martha Collins University of Pittsburgh Press Friday 12:30 PM - 1:00 PM 303, 301
 
Norris Comer Milspeak Books Saturday 1:00 PM - 2:00 PM T1710
 
Willy Conley Deaf Authors United Thursday 2:00 PM - 4:00 PM 1610
 
Elizabeth Cooperman University of Nebraska Press Saturday 10:30 AM - 11:00 AM 641, 643
 
Brittney Corrigan Airlie Press Friday 10:30 AM - 10:30 AM T1711
 
Tim Cummings UCLA Extension Writers' Program Friday 1:30 PM - 2:00 PM 742
 
Michael Daley Pleasure Boat Studio: A Nonprofit Literary Press Saturday 2:00 PM - 4:00 PM T1734
 
Emil DeAndreis Flexible Press Thursday 1:00 PM - 2:00 PM T1401
 
Emil DeAndreis Flexible Press Friday 1:00 PM - 2:00 PM T1401
 
Lorene Delany Ullman Artsuite Friday 9:00 AM - 12:00 PM T538
 
Cynthia Dewi Oka BOA Editions Saturday 1:00 PM - 1:30 PM 1232
 
Elizabeth Dodd Trinity University Press Thursday 10:00 AM - 10:30 AM 1113
 
Sharon Dolin University of Pittsburgh Press Thursday 1:30 PM - 2:00 PM 303, 301
 
Matt Donovan BOA Editions Thursday 1:00 PM - 1:30 PM 1232
 
Benjamin Drevlow BULL LIT MAG Friday 11:00 AM - 1:00 PM T1611
 
Kelcey Ervick Rose Metal Press Saturday 10:30 AM - 11:30 AM T1328
 
Rebecca Evans Moon Tide Press Friday 10:00 AM - 12:00 PM 226
 
Shelley Fairweather-Vega Gaudy Boy Thursday 2:00 PM - 3:00 PM T1009
 
Farnaz Fatemi Catamaran Literary Reader Thursday 11:00 AM - 12:00 PM 232
 
Amber Flame Red Hen Press Friday 2:00 PM - 3:00 PM 924, 922, 920
 
Sherrie Flick Autumn House Press Friday 11:00 AM - 11:30 AM 1228
 
Ellen Foos Ragged Sky Press Saturday 1:00 PM - 2:00 PM T310
 
George Franklin Sheila-Na-Gig Editions Thursday 2:00 PM - 3:00 PM T534
 
Rachel Galvin Persea Books Friday 11:00 AM - 12:00 PM 1234
 
Teow Lim Goh Diode Poetry Journal Friday 3:00 PM - 4:00 PM 406
 
Ariel Gore Feminist Press Friday 12:00 PM - 12:30 PM T405
 
Sonia Greenfield Riot in Your Throat Friday 2:00 PM - 3:00 PM T1522
 
David Groff Trio House Press Thursday 12:30 PM - 2:30 PM 629
 
Julia Guez Four Way Books Thursday 12:30 PM - 1:30 PM 803
 
Kari Gunter-Seymour Sheila-Na-Gig Editions Friday 1:00 PM - 2:00 PM T534
 
River Halen Book*hug Press Saturday 12:00 PM - 1:00 PM 1339
 
Joe Hall Black Ocean Friday 1:00 PM - 3:00 PM 1329
 
Jeannine Hall Gailey BOA Editions Thursday 3:30 PM - 4:00 PM 1232
 
Ed Harkness Pleasure Boat Studio: A Nonprofit Literary Press Friday 11:00 AM - 1:00 PM T1734
 
Tom Hart Rose Metal Press Friday 1:30 PM - 2:30 PM T1328
 
Chachi Hauser University of Nebraska Press Friday 1:30 PM - 2:00 PM 641, 643
 
Donna Hilbert Moon Tide Press Saturday 1:00 PM - 2:00 PM 226
 
Lauren Hilger Poetry Northwest Friday 12:00 PM - 1:00 PM 1311
 
Sean Hill Elk River Writers Workshop Saturday 10:00 AM - 11:00 AM 907
 
Jessica Hincapie Trio House Press Saturday 12:30 PM - 2:30 PM 629
 
Paul Hlava Ceballos University of Pittsburgh Press Thursday 1:00 PM - 1:30 PM 303, 301
 
Cynthia Hogue Red Hen Press Friday 3:30 PM - 4:30 PM
 
Alicia Hokanson Pleasure Boat Studio: A Nonprofit Literary Press Thursday 11:00 AM - 1:00 PM T1734
 
Nathan Hoks Black Ocean Thursday 10:00 AM - 12:00 PM 1329
 
Sonya Huber University of Nebraska Press Thursday 12:00 PM - 12:30 PM 641, 643
 
Luther Hughes BOA Editions Friday 3:30 PM - 4:00 PM 1232
 
Katherine Indermaur Sugar House Review Friday 12:00 PM - 1:00 PM T1219
 
J.D. Isip Moon Tide Press Friday 3:30 PM - 4:30 PM 226
 
Olena Jennings Lost Horse Press Thursday 2:00 PM - 3:00 PM 637
 
Charles Johnson Chicago Quarterly Review Friday 12:00 PM - 12:30 PM 232
 
Melissa Fite Johnson Riot in Your Throat Thursday 3:30 PM - 4:30 PM T1522
 
Michele Finn Johnson Moon City Press Friday 10:00 AM - 12:00 PM
 
Toni Ann Johnson University of Georgia Press Saturday 1:00 PM - 2:00 PM 928
 
Alice Jones Apogee Press Friday 11:00 AM - 12:00 PM T1203
 
Hannah Lee Jones June Road Press Thursday 1:00 PM - 2:00 PM T213
 
Hannah Lee Jones June Road Press Saturday 11:00 AM - 12:00 PM T213
 
Shawn R. Jones Persea Books Thursday 2:00 PM - 3:00 PM 1234
 
Diane Josefowicz Flexible Press Friday 2:00 PM - 3:00 PM T1401
 
Julia Kasdorf University of Pittsburgh Press Friday 1:00 PM - 1:30 PM 303, 301
 
Jody Keisner University of Nebraska Press Saturday 12:00 PM - 12:30 PM 641, 643
 
Charles Kell Autumn House Press Friday 10:30 AM - 11:00 AM 1228
 
Jesse Lee Kercheval University of Pittsburgh Press Saturday 1:00 PM - 1:30 PM 303, 301
 
Sally Rosen Kindred Diode Poetry Journal Thursday 11:00 AM - 12:00 PM 406
 
Rebecca Kuder What Books Press Thursday 1:00 PM - 2:00 PM T1207
 
Molly Kugel Tolsun Books Friday 1:00 PM - 2:30 PM 1420
 
Melissa Kwasny Trinity University Press Friday 10:00 AM - 10:30 AM 1113
 
Joan Kwon Glass Diode Poetry Journal Friday 10:00 AM - 11:00 AM 406
 
Karen An-hwei Lee Ellipsis Press Saturday 1:00 PM - 3:00 PM T1201
 
Eugenia Leigh Brooklyn Poets Thursday 3:00 PM - 3:30 PM 1041
 
Lawrence Lenhart University of Georgia Press Friday 11:00 AM - 12:00 PM 928
 
Anni Liu Persea Books Thursday 11:00 AM - 12:00 PM 1234
 
Jennifer Manthey Trio House Press Friday 1:00 PM - 2:30 PM 629
 
Douglas Manuel Red Hen Press Thursday 12:30 PM - 1:30 PM 924, 922, 920
 
Matt Mauch Trio House Press Saturday 12:30 PM - 2:30 PM 629
 
Ciera Horton McElroy Blair / Carolina Wren Press Friday 10:00 AM - 10:30 AM 1335
 
Jennifer McGaha Trinity University Press Friday 2:00 PM - 2:30 PM 1113
 
Elizabeth McKenzie Chicago Quarterly Review Thursday 12:00 PM - 1:00 PM 232
 
Philip Memmer Lost Horse Press Friday 11:00 AM - 12:00 PM 637
 
Christopher Merrell Trinity University Press Friday 2:30 PM - 3:00 PM 1113
 
Kristen Miller Book*hug Press Thursday 4:00 PM - 5:00 PM 1339
 
Tyler Mills Diode Poetry Journal Saturday 11:00 AM - 12:00 PM 406
 
Julian Mithra WTAW Press Thursday 10:30 AM - 11:30 AM T1102
 
Barbara Molloy Cervena Barva Press Thursday 3:00 PM - 4:00 PM T403
 
Yesenia Montilla Four Way Books Thursday 12:30 PM - 1:30 PM 803
 
Alicia Mountain BOA Editions Thursday 10:00 AM - 10:30 AM 1232
 
Artem Mozgovoy Red Hen Press Saturday 12:00 PM - 1:00 PM
 
Scott Nadelson University of Georgia Press Saturday 11:00 AM - 12:00 PM 928
 
Leah Nieboer University of Georgia Press Friday 2:00 PM - 3:00 PM 928
 
Rosanna Oh Diode Poetry Journal Friday 11:00 AM - 12:00 PM 406
 
Josè Olivarez Brooklyn Poets Thursday 3:30 PM - 4:00 PM 1041
 
Christina Olsen University of Pittsburgh Press Saturday 12:30 PM - 1:00 PM 303, 301
 
Anne-Marie Oomen University of Georgia Press Saturday 3:00 PM - 4:00 PM 928
 
Corky Parker Trinity University Press Friday 1:00 PM - 1:30 PM 1113
 
Jim Pascual Agustin Gaudy Boy Friday 2:00 PM - 3:00 PM T1009
 
Dayna Patterson Sugar House Review Saturday 12:00 PM - 1:00 PM T1219
 
Keith Pilapil Lesmeister WTAW Press Friday 11:00 AM - 12:00 PM T1102
 
Maya Pindyck Anhinga Press Saturday 11:00 AM - 12:00 PM T1120
 
Anne Pitkin Pleasure Boat Studio: A Nonprofit Literary Press Saturday 11:00 AM - 1:00 PM T1734
 
Ronit Plank Pacific University Master of Fine Arts in Writing Friday 1:00 PM - 3:00 PM
 
Ronit Plank Pacific University Master of Fine Arts in Writing Saturday 3:00 PM - 4:00 PM
 
Next Page Press Gemini Ink Friday 11:00 AM - 1:00 PM T419
 
Bonnie Proudfoot Sheila-Na-Gig Editions Thursday 3:00 PM - 4:00 PM T534
 
Jessica Q. Stark BOA Editions Saturday 11:00 AM - 11:30 AM 1232
 
Ruben Quesada UCLA Extension Writers' Program Friday 2:00 PM - 2:30 PM 742
 
Peter Quint Deaf Authors United Thursday 2:00 PM - 4:00 PM 1610
 
Laurie Rachkus Uttich Riot in Your Throat Thursday 1:30 PM - 2:30 PM T1522
 
Vassiliki Rapti Cervena Barva Press Friday 1:00 PM - 2:00 PM T403
 
Hila Ratzabi June Road Press Friday 10:00 AM - 11:00 AM T213
 
Hila Ratzabi June Road Press Saturday 1:30 PM - 2:30 PM T213
 
Margaret Ray BOA Editions Friday 1:00 PM - 1:30 PM 1232
 
Laura Read University of Massachusetts Press Saturday 1:00 PM - 2:00 PM T203
 
Ramona Reeves University of Pittsburgh Press Friday 12:00 PM - 12:30 PM 303, 301
 
Jennifer Reimer Airlie Press Friday 12:00 PM - 1:00 PM T1711
 
Lynette Reini-Grandell Trio House Press Friday 3:30 PM - 4:30 PM 629
 
Vincent Rendoni Catamaran Literary Reader Saturday 11:00 AM - 12:00 PM 232
 
Jen Rieger Minerva Rising Press Thursday 3:00 PM - 4:00 PM T532
 
Kathleen Rooney Texas Review Press Friday 10:30 AM - 11:30 AM 601
 
Lee Ann Roripaugh Diode Poetry Journal Friday 2:00 PM - 3:00 PM 406
 
Thaddeus Rutkowski great weather for MEDIA Saturday 11:00 AM - 12:00 PM T1126
 
Brynn Saito Red Hen Press Friday 3:00 PM - 4:00 PM 924, 922, 920
 
Sehba Sarwar UCLA Extension Writers' Program Friday 3:00 PM - 3:30 PM 742
 
Jane Satterfield Diode Poetry Journal Thursday 12:00 PM - 1:00 PM 406
 
Jasmine Sawers Rose Metal Press Saturday 1:30 PM - 2:30 PM T1328
 
Caitlin Scarano Blair / Carolina Wren Press Thursday 10:00 AM - 10:30 AM 1335
 
Maxine Scates University of Pittsburgh Press Saturday 11:30 AM - 12:00 PM 303, 301
 
Adam Scheffler Moon City Press Friday 2:00 PM - 4:00 PM
 
Michael Schepps Korza Books Thursday 1:00 PM - 4:00 PM T1140
 
Jody Servon Artsuite Friday 9:00 AM - 12:00 PM T538
 
Derek Sheffield Trinity University Press Thursday 10:00 AM - 10:00 AM 1113
 
Derek Sheffield Western Colorado University Friday 11:00 AM - 12:00 PM 907
 
Mahtem Shiferraw BOA Editions Saturday 10:00 AM - 10:30 AM 1232
 
Jade Shyback Red Hen Press Friday 12:00 PM - 1:00 PM
 
Sean Singer Elk River Writers Workshop Friday 12:00 PM - 1:00 PM 907
 
Judith Skillman Pleasure Boat Studio: A Nonprofit Literary Press Thursday 1:00 PM - 3:00 PM T1734
 
Aaron Smith University of Pittsburgh Press Thursday 12:00 PM - 12:30 PM 303, 301
 
imogen xtian smith Brooklyn Poets Thursday 2:00 PM - 2:30 PM 1041
 
Jasmine Elizabeth Smith University of Georgia Press Friday 3:00 PM - 4:00 PM 928
 
Jessica Smith Veliz Books Thursday 1:00 PM - 1:30 PM 1323
 
Connie Soper Airlie Press Thursday 4:00 PM - 5:00 PM T1711
 
Ana Maria Spagna Western Colorado University Friday 1:00 PM - 2:00 PM 907
 
Kim Stafford Trinity University Press Friday 2:30 PM - 3:00 PM 1113
 
Andrew Stancek Cervena Barva Press Thursday 1:00 PM - 2:00 PM T403
 
Jacob Sunderlin Saturnalia Books Friday 2:00 PM - 3:00 PM 129
 
Anthony Sutton Veliz Books Friday 11:30 AM - 12:30 PM 1323
 
Terese Svoboda Anhinga Press Saturday 1:00 PM - 2:00 PM T1120
 
Terese Svoboda University of Nebraska Press Friday 10:30 AM - 11:00 AM 641, 643
 
Glenn Taylor University of Massachusetts Press Saturday 2:00 PM - 3:00 PM T203
 
Teacher Terrel Once Upon a Dance Saturday 9:00 AM - 12:00 PM T201
 
Teacher Terrel Once Upon a Dance Thursday 2:00 PM - 5:00 PM T201
 
Teacher Terrel Once Upon a Dance Friday 9:00 AM - 12:00 PM T201
 
Barbara Tomash Apogee Press Thursday 2:30 PM - 3:30 PM T1203
 
Paige Towers University of Nebraska Press Thursday 11:00 AM - 11:30 AM 641, 643
 
Lena Khalaf Tuffafa Trio House Press Friday 1:00 PM - 2:30 PM 629
 
Peter Turchi Trinity University Press Friday 2:00 PM - 2:30 PM 1113
 
Alex Umlas Moon Tide Press Saturday 10:30 AM - 11:30 AM 226
 
Lee Upton Saturnalia Books Thursday 3:00 PM - 4:00 PM 129
 
Joe Vallese Feminist Press Friday 2:30 PM - 3:30 PM T405
 
Phuong T. Vuong Red Hen Press Thursday 2:00 PM - 3:00 PM
 
Rushi Vyas Four Way Books Thursday 12:30 PM - 1:30 PM 803
 
Laura Walker Apogee Press Friday 1:30 PM - 2:30 PM T1203
 
Genanne Walsh WTAW Press Thursday 2:00 PM - 3:00 PM T1102
 
Michael Walsh Autumn House Press Saturday 11:30 AM - 12:00 PM 1228
 
Michael X. Wang Autumn House Press Thursday 2:30 PM - 3:00 PM 1228
 
Afaa M. Weaver Red Hen Press Thursday 3:00 PM - 4:00 PM 924, 922, 920
 
Chaun Webster Black Ocean Saturday 10:00 AM - 12:00 PM 1329
 
Jonathan Weinert Saturnalia Books Friday 1:00 PM - 2:00 PM 129
 
Brianna Wheeler Korza Books Saturday 10:00 AM - 2:00 PM T1140
 
Amie Whittemore Tolsun Books Friday 11:30 AM - 1:00 PM 1420
 
Sunni Wilkinson Sugar House Review Friday 1:00 PM - 2:00 PM T1219
 
Wendy Wimmer Autumn House Press Friday 10:00 AM - 10:30 AM 1228
 
S.L. Wisenberg University of Massachusetts Press Friday 2:00 PM - 3:00 PM T203
 
Terri Witek Anhinga Press Friday 10:00 AM - 11:00 AM T1120
 
Hannah Yerington Yerington Minerva Rising Press Thursday 1:00 PM - 2:00 PM T532
 
Sin Yong-Mok Black Ocean Saturday 12:00 PM - 2:00 PM 1329
 
Rachel Zemach Deaf Authors United Thursday 2:00 PM - 4:00 PM 1610
 
Issam Zineh Trio House Press Thursday 12:30 PM - 2:30 PM 629